,,Ruský” Nha Trang

V tomto meste sa zrodilo veľa mojich článkov, takže veľmi rada na neho spomínam 🙂 Dúfam, že aj Vy si ho obľúbite prostredníctvom tohto článku a našich tipoch. Mesto Nha Trang je na juhu Vietnamu. Bolo tam veľa Rusov, ruských podnikov, dokonca aj niektorí Vietnamci hovorili po rusky. Preto ten názov článku 🙂

Nha Trang pláž

Pláž v Nha Trangu

Pláž Long beach bola krásna, more bolo čisté. Pri pláži bol krásny park, o ktorý bolo vidno, že sa starajú. Stromčeky ostrihané do trojuholníka, štvorca… Je tam veľa strojov na posilňovanie, detské ihriská.

Park pri pláži v Nha Trangu

Park pri pláži v Nha Trangu

Vietnamcov na pláži bolo vidieť cez deň málo, asi sa chránia pred slnkom. Podvečer ich bola však plná pláž, normálne zážitok 🙂 Kým som sa slnila na slniečku, manžel chodil do posilňovne. Sme sa čudovali, že bola dobre vybavená a vstup bol na odtlačok palca.

Raz sme išli aj na tour de Nha Trang  – druhá časť za riekou :-). Boli sme pozrieť dve pamiatky, určite odporúčam. Prvá bola Long Son Pagoda. Je to budhistický chrám. Vchod a strechy sú zdobené dračími mozaikami, ktoré sú postavené zo skla a keramických obkladov. Buddha of Long Son je na kopci a musíte prejsť viacerými schodmi, čiže v takom teple to nie je vôbec easy. Vstupné bolo zadarmo.

Buddha of Long Son

Buddha of Long Son v Nha Trangu

Ležiaci Budha

Ležiaci budha pri Long Son Pagoda

Druhá pamiatka bola Po Nagar Cham Towers. Komplex Po Nagar sa nachádza na hore Cu Lao. Skladá sa z troch úrovní, z ktorých najvyššie zahŕňa dva rady veží. Hlavná veža je asi 25 m vysoká. Vstupné bolo 22 000 VND na osobu.

Po Nagar Cham Towers

Po Nagar Cham Towers

Nha Trang Cathedral

Nha Trang Cathedral

Medzi pamiatkami sme sa presúvali autobusom. Cena bola 7 000 VND na osobu. Je jedno koľko cestujete – či jednu, dve alebo viac zastávok, stále platíte tú istú sumu. Autobus je bezpečný a klimatizovaný. Chodia tam viaceré autobusy, my sme si však vystačili s linkou 4 a 6. Pravidlo je, že 4 chodí sever – juh a 6 chodí západ – východ. Môžete si pozrieť aj mapky: Autobus 4 a Autobus 6

Najprv sme mali v pláne, že zostaneme aj na pláži v druhej časti Nha Trang, kde sú umiestnené aj tieto pamiatky. Keď sme ale zbadali tú pláž, no podľa mňa nič moc. V mori boli asi 3 ľudia, bola to malá pláž, plytká voda a ani čistá nebola. Otočili sme sa, nasadli na autobus a šťastní išli na našu Long beach. Takže určite odporúčam bývať pri Long beach. My sme bývali v hoteli La Suisse. Na recepcii boli milé dievčatá. Je to hotel za dobrú cenu – veľmi dobrá kvalita. Každý deň upratovali izbu. Veľké plus bolo, že tam aj prali oblečenie (35 000 VND za kg), zadarmo dávali plážové uteráky :-). Je tam veľmi dobrý internet – wifi. Izby boli čisté. My sme boli veľmi spokojní.

Grilovaný krokodíl, Nha Trang

Grilovaný krokodíl v Nha Trangu

Musím sa s vami podeliť o jeden zážitok 🙂 S manželom sme išli do našej najobľúbenejšej reštaurácie: Pita GR. A prečo podľa nás naj? V reštaurácii dávali o dosť väčšie porcie ako v iných vietnamských reštauráciách. Čiže sa z toho najete dosýta  🙂

Každé jedlo, čo sme mali bolo veľmi chutné. Veľké plus bolo, že dostanete dezert zadarmo. Na sladké som sa teda ,,naučila“ vo Vietname 🙂 Polievky stáli okolo 55 00 VND. Hlavné jedlá cca 100 000 VND a vyššie (souvlaki len 50 000 VND). Obsluha bola veľmi príjemná. Jediné mínus bolo, že reštaurácia je veľmi malá. Niekedy musíte počkať 15 minút, kým sa uvoľní miesto. Ale určite sa oplatí počkať 🙂 Veľmi podobná reštaurácia, dokonca si myslím, či to nemá ten istý majiteľ je Mix restaurant.

Ale troška som odbočila, vrátim sa k nášmu zážitku 🙂 Sedeli sme v reštaurácii (našťastie na poschodí) a v tom začalo poriadne pršať. Pršalo dosť silno asi hodinu. Za tú hodinu sa stalo to, že ulice, obchodíky aj reštaurácie boli zaplavené.

Nha Trang, záplavy

Záplavy v Nha Trangu

Vody bolo skoro po kolená. Niektorí odvážlivci si kráčali v tej vode, akože to je pohodkááá 🙂 No my sme sa spýtali čašníčok, že či to klesne a kedy. Ich odpoveď nás prekvapila – ževraj voda klesne za 20 minút. Prekvapilo nás to, ale počkali sme. Čakali sme skoro dve hodiny, kým chodníky a cesty boli skoro suché. Takže ponaučenie – treba si vyberať reštauráciu na poschodí 🙂 a stačí počkať – voda klesne.

Ešte ma napadli tipy na obchody. V častiach, kde je veľa turistov sú väčšinou obchody Amart. Niektoré veci sú tam prehnane drahšie. My sme väčšinou chodili nakupovať do obchodu Tropical Market. Pitná voda 1.5l tam bola za 6000 VND (inde je 10 000 VND a vyššie). Takisto sa tu dala vybrať aj šunka, maslo. Takže si môžete aj tam pospomínať na slovenské raňajky 🙂

Pre nás je Nha Trang peknou spomienkou 🙂